تور فایبرگلاس

تور فایبر گلاس،تور پشت سنگ،مش فایبرگلاس،فروش فایبرگلاس،قیمت فایبر گلاس/

تور فایبر گلاس،تور پشت سنگ،مش فایبرگلاس،فروش فایبرگلاس،قیمت فایبر گلاس/

تور فایبرگلاس

تاریخچه کامپوزیت :

فایبر گلاس یا الیاف شیشه نوعی کامپوزیت است. كامپوزیت ، ماده‌ای است كه از تركیب چند ماده‌‌ی مختلف به وجود آمده است. این ماده‌ی به دست آمده، دارای خواصی متفاوت با مواد تركیب شده در آن است و معمولاْ ماده‌ای مستحكم و با چگالی كمتر است كه دچار خوردگی نشده و عمری طولانی دارند. از اولین كامپوزیت‌های ساخت بشر می‌توان به كاه‌گل اشاره كرد كه شاهكار آن را در ارگ بم داریم. قایق‌هایی كه سرخ‌پوست‌ها با قیر و بامبو می‌ساختند و تنورهایی كه از گل، پودر شیشه و پشم بز ساخته می‌شدند و در نواحی مختلف كشورمان یافت شده است، از كامپوزیت‌های نخستین هستند.

کامپوزیت فایبرگلاس:

اما كامپوزیت فایبر گلاس ، نخستین كامپوزیت صنعتی است كه ساخته شده است. فایبرگلاس یا الیاف شیشه، فیبرها یا الیاف ساخت بشر است كه در آن ، ماده‌ی تشكیل دهنده‌ی فیبر، شیشه است. الیاف شیشه‌ها، موارد استفاده‌های فراوانی از جمله در: ساخت بدنه‌ی خودروها و قایق‌های تندرو و مسابقه‌ای، كلاه ایمنی موتورسواران، عایقكاری ساختمانها و كوره‌ها و یخچالها و … دارند. ساختمان و اندازه‌ی این الیاف شیشه‌ها بسیار متغیر است. كوچكترین آنها به وسیله‌ی چشم غیر مسلح دیده نمی‌شود و بسیار ریز هستند. اندازه‌های كمی بزرگتر از آن ذراتی هستند كه در كارخانجات ساخت فرآورده‌های الیاف شیشه‌ها به كمك هوا نقل و انتقال یافته و سبب شوزش پوست و بینی و گلو می‌شود.

الیاف شیشه متداولترین الیاف مصرفی كامپوزیت‌ها در دنیا و ایران است كه متاسفانه در ایران ساخته نمی‌شود. انواع الیاف شیشه عبارتند از انواع E , C , S و كوارتز. تركیب الیاف شیشه نوع E یا الكتریكی ، از جنس آلومینوبور و سیلیكات كلسیم بوده و دارای مقاومت ویژه الكتریكی بالایی است. الیاف شیشه نوع S ، تقریبا40 درصد استحكام بیشتری نسبت به الیاف شیشه نوع Eدارند. الیاف شیشه نوع C یا الیاف شیشه شیمیایی، دارای تركیب بور و سیلیكات كربنات دو سود بوده و نسبت به دو مورد قبل پایداری شیمیایی بیشتری به خصوص در محیط‌های اسیدی دارد. الیاف شیشه كوارتز، بیشتر در مواردی كه خاصیت دی‌الكتریك پایین نیاز باشد، مانند پوشش آنتن‌ها و یا رادارهای هواپیما استفاده می‌شوند.

ویژگیهای الیاف شیشه به کار گرفته شده در تولید فایبرمش ها

مقاومت شیمیایی: الیاف شیشه در برابر بسیاری از مواد شیمیایی مانند اسیدها مقاوم بوده و از بین نمی­رود، همچنین قارچها باکتریها و جانوران موزی نمی توانند بر آن تاثیر بگذارند.

مقاومت در برابر رطوبت: الیاف شیشه رطوبت را جذب نمی کند، بنابراین متورم نمی شود و کش نمی­ آید این الیاف در محیط های مرطوب نیروی مکانیکی خود را حفظ می کنند .

خواص الکتریکی: الیاف شیشه عایق الکتریستیه هستند .

الیاف شیشه استحکام کششی بالایی دارند و الاستیسیته کاملی نیز دارند یعنی ازدیاد طول آنها متناسب با نیروی اعمال شده می باشد و با برداشتن نیرو به حالت اولیه خود باز می گردند .

الیاف شیشه مقاومت حرارتی خوبی دارد به دلیل طبیعت غیر آلی خود قابل احتراق نبوده و انبساط حرارتی پایین و هدایت حرارتی بالایی دارند .

 

کاربرد فایبر مش ها:

تسلیح سطح دیوار: فایبر مش ها جهت تسلیح گچ و سیمان جهت آماده سازی سطح دیوار (نازک کاری) کاربرد داشته و به دلیل انعطاف پذیری بالا و مقاومت کششی مطلوب جایگزین مناسب و ارزانتری برای محصولات مشابه فلزی (رابیتس، توری مرغی) می باشد.

تسلیح عایق های رطوبتی: فایبرمش ها بهترین گزینه جهت استفاده به همراه عایق های رطوبتی(مانند رنگ های اپوکسی) در  پشت بام ،استخرها، کف و دیوارهای سرویس های بهداشتی و غیره می باشد.این محصول با انعطاف پذیری و مقاومت کششی بالا و چسبندگی مطلوب مجموعه مناسبی را برای عایق بندی ایجاد می نماید.

 

تقویت سنگهای ساختمانی: یکی از کاربردهای فایبرمش ها تقویت سنگ های ساختمانی می باشد. پس از برش قله های سنگ در کارخانه های سنگ بری و تبدیل شدن آنها به ورق مسطح یک لایه از این مش ها با رزین مخصوص به پشت سنگ نصب می شود.این مش کمک می کند تا به هنگام پولیش و حمل و نصب در صورتیکه سنگ دچار ترک شد از هم جدا نشده و به همان صورت کار گذاشته شود. به منظور ایجاد مقاومت بیشتر در برابر شکنندگی ، همچنین استفاده از این محصول باعث جلوگیری از باز شدن ترک های سنگ و حفظ سلامت سنگ میشود. این تورها از مرغوبترین نوع الیاف تهیه شده که جذب سنگ شده و به آسانی از آن جدا نمیشود.

 

برای انتخاب تور مناسب برای پشت سنگ (تعیین گرماژ تور و ابعاد) باید به آیتم های زیر توجه نمود:

1- برآورد هزینه  2- ابعاد و نوع سنگ

عایق های سرد: از فایبر مش ها در عایق کاری سرد لوله ها و تاسیسات در ساختمانها ، کارخانه ها و پالایشگاهها نیز استفاده می گردد.

 

این تورها با سایز چشمه های مختلف و در عرض های متنوع برای کار روی سنگ ها با ابعاد و جنس گوناگون ارایه می شود .

از دیگر کاربردهای مش های فایبرگلاس

تقویت نما های سنگی .

تعمیر سطحی بتن و شکافها .

مقاوم سازی مصالح ساختمانی .

تقویت و تثبیت مواد ، عایق و قیر .

تقویت بافت طبیعی سنگ در سنگبری .

جهت تقویت اتصالات و محل تلاقی دیوارها .

ضد زلزله نمودن سازه ها با مصالح قیر یکپارچه.

زیر سازی برای نصب سنگ، کاشی و سرامیک .

بالابردن مقاومت کششی و استحکام مصالح ساختمانی .

ایجاد بافت یک پارچه در دیوارها  و کف جهت جلوگیری از ترک .

تقویت سقف و دیوارهای گچی و سیمانی و بتونی پیش ساخته .

قابل استفاده بر روی کلیه سطوح قبل از عملیات  بتن کاری و گچ کاری .

جهت تعمیر ترکها و سایر ضایعات در انواع سطوح و پیشگیری بوجودآمد مجدد آنها ..

 

عوامل موثر در کیفیت توری های فایبر گلاس :

1- تاریخ مصرف آن نگذشته باشد .

2- با حرارت مشتعل نشود .

3- از چسب جدا نشود .

4- روی سطح سنگ پهن شود و باد نکند .

5- هنگام کشیدن با کاردک جمع نشود .

6- در مدت زمان کم از سنگ جدا نشود .

7- تار وپود آن از هم جدا نشود .

8 – تار وپود آن پرس شده باشد نه نرم نرم و نه خشک خشک .

 

ابعاد و گرماژهای موجود از محصول:

[table id=3 /]
این تورها در عرض های: 30 سانتی ، 40 سانتی ، 50 سانتی ، 60 سانتی ، 80 سانتی ، ۱متری, ۱/۲۰متری, 1/40 متری ،۱/۵۰متری, ۱/۶۰متری, ۱/۷۰متری, ۱/۸۰متری ، 1/90 متری و ۲متری ارایه می شود.

 

 

جهت مشاوره و خرید تورهای فایبر گلاس در سراسر کشور با شماره 09137267298 تماس بگیرید.

تور فایبر گلاس،تور پشت سنگ،مش فایبرگلاس،فروش فایبرگلاس،قیمت فایبر گلاس/ تور فایبر گلاس،تور پشت سنگ،مش فایبرگلاس،فروش فایبرگلاس،قیمت فایبر گلاس/ تور فایبر گلاس،تور پشت سنگ،مش فایبرگلاس،فروش فایبرگلاس،قیمت فایبر گلاس/

تور فایبر گلاس،تور پشت سنگ،مش فایبرگلاس،فروش فایبرگلاس،قیمت فایبر گلاس/ تور فایبر گلاس،تور پشت سنگ،مش فایبرگلاس،فروش فایبرگلاس،قیمت فایبر گلاس/ تور فایبر گلاس،تور پشت سنگ،مش فایبرگلاس،فروش فایبرگلاس،قیمت فایبر گلاس/