محصولات لیکا

انواع دانه های #لیکا جهت مصارف کف سازی و تولید محصولات بتنی سبک قابل عرضه می باشد (با مزایای ویژه) اطلاعات بیشتر 09137267298 0314422085

دانه لیکا

واژه لیکا از عبارت Light Expanded Clay Aggregate (دانه رس منبسط شده) گرفته شده است. در روش تولید دانه ها، ایتدا خاک رس به عنوان ماده اولیه سبکدانه از معادن خاک رس به واحد فرآوری کارخانه حمل شده، پس از نمونه گیری و کنترل دقیق مواد شیمیایی و حصول اطمینان از نداشتن مواد شیمیایی و آهکی بعد از آب دهی به صورت گل رس وارد کوره گردان می شوند.

وقتی گل رس در درجه حرارتی حدود 1200 درجه سانتی گراد قرار می گیرد، گاز های ایجاد شده دانه ها را منبسط کرده و هزاران سلول های ریز درون آن ها تشکیل می گردد. با سرد شدن مصالح، حباب های هوا به صورت فضاهای منفک باقی مانده و سطح آنها سخت می شود. دانه های لیکا دارای شکل تقریبا کروی و سطح زبر و ناهموارند. بعد از مرحله تولید، محصولات به صورت دانه بندی مخلوط 25-0 میلی متر وارد سرند شده و به سه رده دانه بندی 4-0 ، 10-4 ، 25-10 میلی متر تفکیک می شوند.

دانه لیکا دارای کاربرد های فراوانی است که با توجه به دانه بندی و دانسیته برای هر مصرف ارائه میگردد . از میان این مصارف میتوان تولید قطعات بتنی مانند انواع بلوک و پنل ، کف سازی و حتی تولید بتن سازه ای را نام برد.

 


 

 

بلوک های سبک لیکا

بلوک های سبک لیکا

 

بلوک های سبک لیکا از مهمترین فرآورده های لیکا در ایران است . این بلوک ها از مخلوط سبکدانه های لیکا با سیمان و آب به دست می آیند.

بلوک های لیکا در انواع مختلف جهت مصرف در دیوارهای جانبی ، تیغه و سقفی تولید می شوند.

از مزایای بلوک های لیکا میتوان وزن کم ، عایق صوت و حرارت ، شکل مناسب و مقاومت در برابر  آتش را نام برد. بلوک های لیکا در تمامی موارد ذکر شده آزمایش ها و تست های لازم را در آزمایشگاه های معتبر مانند مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن و انستیتو مصالح ساختمانی دانشگاه تهران گذرانده است . و در صورت نیاز مشتریان محترم نتایج آن در اختیار ایشان قرار داده میشود.

جهت دریافت نتایج تست های انجام شده اینجا کلیک نمایید و پس از گزاردن اطلاعات تماس ، در قسمت پیام شما نوع تست درخواستی و سوالات احتمالی خود را یادداشت فرمایید.

 

 


 

ملات آماده لیکا

ملات آماده لیکا

 

 

ملات از خوب مخلوط کردن یک جسم چسباننده مانند سیمان یا گچ و یک جسم پرکننده مانند دانه های ریز و درشت سبکدانه یا  ماسه تهیه میشود . انواع ملات تهيه شده در مجموعه ليکا، از نوع ملات با پايه سيماني هستند که از دانه‌هاي سبک ليکا تهيه شده اند .ملات سیمانی لیکا در سه دسته پلاستر (اندود کاری) ،بنایی (آجرچینی )و ملات با جذب آب کم تولید و عرضه می شود.