انواع گچ های ساختمانی

قیمت گچ ، ساتن ، سیوا ، بتوگیپس/

مروری بر انواع گچ تولیدی در شرکت گچ امید سمنان

گچ پاششی (جت گیپس)

گچ پلیمری پاششی سیوا را می­توان برای گچ­کاری سطوح بتی و پوشش دهی سطوح ایجاد شده با صفحات روکش­دار گچی (دیوارهای خشک گچی)و برای ایجاد لایه نهایی سطوح پوشش شده و رفع عیوب پوشش های قبلی گچی( سفید کاری شده ) استفاده کرد.  همچنین برای پوشش نهایی دیوارها بر روی لایه روی گچ خاک  و برای  ایجاد سطوح صیقلی آماده رنگ آمیزی مورد بهره برداری قرار داد.

 

اجرای عملیات گچکاری ساختمان با دستگاه گچ پاش

گچ پلیمری پاششی (گچ جت گیپس) به صورت تک لایه و با دستگاه گچ­ پاش بر روی دیوارهای داخلی و سقف پاشیده می­شود. گچ پاششی قابلیت اجرا بر روی آجر ، بتن ، بتن متخلخل (هبلکس ، سی ال سی )و . . . را دارد.

به دلیل استفاده از دستگاه گچ­پاش سرعت گچ­کاری تا سه برابر افزایش می­یابد. گچ پاششی شامل تمام ویژگی­های گچ سیوا دستی نیز می­باشد. سیستم گچ پاششی سرعت انجام کار حداقل ۲۵۰ تا حداکثر ۴۰۰متر مربع در یک شیفت کاری هشت ساعته افزایش میدهد .

این مقادیر با توجه به ظرفیت دستگاه گچ­پاش قابل تغییر می­باشد. استفاده از سیستم گچ کاری با استفاده از گچ پاششی علاوه بر صرفه جویی در وقت از هزینه­ های گزاف گچ­کاری به روش سنتی جلوگیری کرده و دستمزد پرداختی در مقیاس یکسان را تا بیش از ۶۵% کاهش می­دهد.

میزان مصرف گچ پلیمری سیوا در هر متر مربع

میزان گچ مصرفی برای هر متر مربع با ضخامت تقریبی یک سانتی متر معادل ۱۰ کیلوگرم می باشد.

روش کار با گچ پلیمری پاششی

به ازا هر ده کیلو گرم ملات خشک (گچ پاششی) مقدار ۵٫۵ یا ۶ لیتر آب (بسته به شرایط آب و هوایی) مخلوط می گردد. سطح زیر کار باید از هر گونه مواد چرب، رنگ و گرد و غبار عاری باشد. برای دست یابی به بهترین نتیجه بهتر است سطح زیر کار با آب مرطوب گردد.

سپس با دستگاه مخصوص پاشش این ملات را بر روی سطح مورد نظر می پاشند.از زمان ترکیب و ساخت ملات تا پاشش حدود ۱۲۰ دقیقه زمان داریم. گیرش نهایی گچ حدود ۱۸۰ دقیقه به طول خواهد انجامید.

از خشک کردن سریع گچ با وسایل حرارتی شدیدا اجتناب گردد . حتی در مناطقی که وزش باد به طور مستمر وجود دارد و باعث زود خشک شدن گچ می شود توصیه می گردد از سایر محصولات استفاده شود.

این محصول حدودا یک هفته پس از اجرا قابل بهره برداری است.

گچ پاششی محصولی منحصر به فرد با کارایی بالا و حداکثر استفاده و حداقل دور ریز می باشد. این گچ که یکی از جدید ترین تولیدات کارخانه گچ امید سمنان است نوعی ملات بدون هیچ گونه افزودنی خاص است که با بهره گیری از جدید ترین روش های تولید گچ در جهان فراوری شده است.

ساختار گچ پاششی به خاطر نوع فرآیند تولید باعث می شود این گچ دارای خصوصیاتی همچون : بسیار سبک، دارای مقاومت بالا در رطوبت، دمای اجرای متغیر با بازه ۵ الی ۳۵ درجه سانتی گراد، عایق صوتی و حرارتی و دارای بسیاری مزایای دیگر باشد.

بسته بندی:

 • بسته بندی ۳۰ کیلویی لمینیت ضد آب

 

لطفا برای مشاوره یا اخذ قیمت و خرید گچ پلیمری ، گچ پاششی کارخانه گچ امید سمنان  از قسمت ثبت سفارش سایت شرکت  استفاده کرده یا با شماره تلفنهای شرکت تماس حاصل فرمایید.

گچ سیوا

گچ سیوا چیست – گچ صادراتی مخصوص زیر کار

گچ سیوا یک نوع گچ سبک دستی پرلیت دار عایق، با زمان گیرش بالا برای گچ کاری و اندود کاری زیر کار مناسب میباشد این گچ با داشتن ویژگی هایی از قبیل دیرگیری و چسبندگی بالا مناسب برای بسیاری از سطوح میباشد.

در گچ ­کاری از گچ سیوا به عنوان گچ ­زیرکار (گچ خاک ) استفاده می­شود. به گچ دیر گیر سیوا بجز آب هیچ ماده دیگری اضافه نمی­شود. گچ سیوا هم مانند گچ ساتن نوعی گچ عایق است که بصورت دستی (گچ کاری سنتی) مورد استفاده قرار می گیرد .

از مزایای گچ سیوا امید سمنان این است که این نوع گچ پس از مخلوط شدن با آب می­تواند مورد استفاده قرار گیرد و نیازی به مکث کردن جهت آماده شدن گچ نمی­ باشد. گچ سیوا را می­توان به راحتی بر روی سطوح صاف یا بتنی با ضخامت ۲٫۵ میلیمتر تا ۳ سانتیمتر مورد استفاده قرار داد.

قیمت گچ دستی سیوا

قیمت گچ سیوا به دلیل نوع بسته بندی و مواد افزودنی بکار رفته در تولید آن نسبت به سایر محصولات (گچ ساختمانی) بالاتر است.

 وزن مخصوص گچ دستی سیوا

وزن مخصوص گچ سیوا نسبت به سایر گچ­ها سبکتر است که این امر وزن بنا را کاهش می­دهد.

میزان مصرف گچ پلیمری سیوا در هر متر مربع

جهت اجرای گچکاری با ضخامت ۱ الی ۳ سانتیمتر میزان مصرف گچ سیوا ۷ الی ۹ کیلوگرم در متر مربع میباشد

چگالی گچ دستی سیوا

گچ سیوا دارای چگالی تقریبا” نصف چگالی بتن می­باشد

 مش گچ ساختمانی سیوا

گچ صادراتی سیوا مخصوص لایه اولیه گچ کاری دارای مش بالایی (مش بالاتر نسبت به گچ های معمولی) است. در واقع دانه بندی این محصول ریزتر است.

طرز تهیه ، نحوه اجرا و انجام گچ کاری با استفاده از گچ دستی سیوا

فاصله ملات بین سطوح به وسیله قالب هموار میشود بعد از آنکه گچ سفت و سخت شد به وسیله کاردک استیل هموار میشود. گچ سیوا باید بصورت تک لایه و به ضخامت ۱ الی ۳ سانتیمتر بر روی آجر ، دیوارهای بتنی متخلخل ، بتن های اسفنجی و… بکار برده شود.

روش استفاده و اجرای گچ سیوا به این صورت است که سطح استعمال باید عاری از گرد و خاک چربی باشد. سطح اجرا و بتن اسفنجی به منظور جلوگیری از ترک خوردگی و نشست در سطح گچ باید نم دار باشد. فاصله بین دیوار و شیب سنج بر اساس سطح و ضخامت گچ تنظیم میشود.

این گچ برای گچ کاری زیر کار در ساختمان سازی استفاده میباشد . به جز آب هیچ ماده افزودنی دیگری برای گچ سیوا لازم نیست .

به عبارت دیگر بعد از ریختن آب ، گچ را به آرامی روی آن ریخته و پس از چند دقیقه شروع به هم زدن ملات مینماییم تا گچ کاملا” حالت خمیری بخودش بگیرد. بعد از این مرحله میتوان بلافاصله گچ را مورد استفاده قرار داد. گیرش نهایی این گچ حدود ۱۶۰ دقیقه میباشد که در واقع از حالت خمیری شدن تا ۶۰ تا ۹۰ دقیقه میتوان از ملات استفاده نمود.

مزایا ، مشخصات و خواص :

 • قابلیت استفاده بر روی سطوح صاف و بتونی.
 • استحکام و مقاومت بالا در مقابل ضربه .
 • برای دیوارهای آجری ، بلوک های بتنی مختلف میتوان از این گچ استفاده نمود.
 • مقاومت مناسب در مقابل تغییرات دما و عدم ترک خوردگی.
 • مورد تایید اتحادیه اروپااز لحاظ بهداشتی .
 • تعادل رطوبت هوای اتاق و خانه  (بدلیل ترکیباتی که آب را به مقدار زیاد در خود اشباع شده نگاه میدارد)
 • هیچ گونه خطری برای انسان ندارد .
 • عایق حرارتی ، صوتی و رطوبتی میباشد.

نکته اجرایی:

دمای محیطی که گچ کاری در آن انجام خواهد شد باید حداقل ۵+ درجه سانتیگراد باشد. هیچ ماده دیگری (سیمان ، آهک و…) نباید به گچ اضافه شود.

 

صادرات گچ سیوا به کشورهای مختلف

مناطق و کشورهایی که گچ سیوا به آن صادر میشود در واقع کشورهایی هستند که تجربه ورود گچ از اروپا را دارا میباشند. این نوع گچ در حال حاضر بازار بسیار مناسبی در ترکمنستان ، ارمنستان ، روسیه ، عراق و… دارد.

بسته بندی:

 • بسته بندی ۳۰ کیلویی لمینیت ضد آب

 

لطفا برای مشاوره یا اخذ قیمت و خرید گچ پلیمری ، گچ سیوا کارخانه گچ امید سمنان  از قسمت ثبت سفارش سایت شرکت  نمایید. و یا با شماره تلفنهای شرکت تماس حاصل فرمایید.

 

گچ ساتن

گچ ساتن – گچ سبک دستی مخصوص پرداخت

این محصول که نوعی گچ ترکیبی سبک دستی باگیرش بالا است که برای مرحله نهایی گچ کاری ، نازک کاری یا سفیدکاری مورد استفاده قرار میگیرد و معمولا” به کشورهایی مانند ترکمنستان صادر میشود.

در تولید گچ ساتن از مواد افزودنی دیرگیر کننده استفاده میشود به همین دلیل قیمت بالاتری نسبت به سایر محصولات دارد. از جمله مواد افزودنی موجود در انواع گچ های ترکیبی پرلیت میباشد که کاربرد های بسیار فراوانی در صنایع مختلف دارد.

گچ صادراتی ساتن (گچ دیرگیر – گچ پرلیت دار عایق) مخصوص گچ­ کاری روی سطوح بتن خشک ، بتن متخلخل ، گچ سیوا (گچ سبک دستی مخصوص زیرکار) ، پانل گچی (گچ برگ) می­باشد که پس از اتمام کار سطوح فوق ­العاده صاف ایجاد می­کند.

از ویژگی های این محصول تولیدی ضد خش بودن آن است که سطح گچ کاری شده به راحتی قابل خراش نمیباشد. قابلیت شستشو ، ضد آب ، ضد حریق ، ضد ترک و ضد رطوبت بودن تا حد زیادی از دیگر خصوصیات این گچ ترکیبی است.

در تولید گچ ساتن افزودنی خاصی مورد استفاده قرار میگیرد که باعث میشود این نوع گچ وزن مخصوص پایین تری نسبت به دیگر گچ ها داشته باشد که در واقع از گچ ساتن به عنوان گچ سبک در ساختمان استفاده میشود.

از مزایای استفاده از گچ ساتن در ساختمان چسبندگی بالای آن است که یک لایه نازک و سخت روی دیوار ایجاد میکند و نوعی گچ عایق میباشد.

قیمت گچ ساتن

گچ ساتن به دلیل نوع بسته بندی و مواد افزودنی بکار رفته در تولید آن دارای قیمت بالاتری نسبت به سایر محصولات است.

مشخصات ، خواص ، ترکیبات و نحوه تولید

در فرایند تولید گچ ترکیبی (سیوا و ساتن) و پاششی ، گچ معمولی تولید شده در کارخانه با مواد افزودنی خاصی جهت دستیابی به ویژگی دیرگیر شدن و سخت شدن مخلوط و پس از پخت ، گچ ترکیبی و پاششی تولید می شود.

این نوع گچ یک نوع گچ ترکیبی میباشد که برای استفاده روی کار و پرداخت در ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد و مکمل گچ سیوا میباشد. گچ ساتن از ترکیب گچ ساختمانی امید سمنان با مش بالا و مواد افزودنی همچون مواد دیرگیرکننده بدست می آید.

صادرات به کشورهای مختلف

گچ ساتن بیشتر به کشورهایی مانند روسیه ، ترکمنستان ، ارمنستان ، ترکیه و… صادر میشود. در واقع این گچ به دلیل فرهنگ مصرف و نوع انجام گچکاری در این کشورها بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد.

نحوه ، موارد و طرز استفاده گچ سبک دستی ساتن

 • گچ ساتن جهت دستیابی به سطوح تراز ، یکدست و همگن در موارد زیر مورد استفاده قرار میگیرد.
 • به عنوان لایه نهایی سطوح پوشیده شده با گچ
 • برای پوشش نهایی سطوح سیمانی ، آهکی ، پلاستر سیمان و موارد بازسازی و نوسازی
 • برای پوشش ایجاد شده با صفحات روکش دار گچی

نحوه استفاده از این گچ همانند گچ سیوا میباشد و از زمان مخلوط شدن و حالت خمیری ملات تا مدت زمان ۱۲۰ تا ۱۶۰ دقیقه میتوان جهت پرداخت نهایی سطوح مذکور و ایجاد سطوح صیقلی استفاده کرد.

آماده سازی ملات – نحوه  و نسبت ترکیب با آب و اجرا

به میزان کافی آب در یک ظرف تمیز ریخته و گچ را در آن میریزیم. به ازای هر ۱۰ کیلوگرم پودر گچ ساتن ، ۵٫۸ تا ۶٫۵ لیتر آب لازم است. به مدت ۲ الی ۳ دقیقه صبر میکنیم تا گچ های باقی مانده روی آب خیس شود سپس گچ ساتن را با آب هم میزینیم تا ملات یکدست حاصل گردد

برای انجام گچ کاری با گچ ساتن دمای مناسب محیط کار باید بین ۵ الی ۳۵ درجه سانتی گراد و رطوبت محیط باید بین ۵۰ تا ۶۰ درصد باشد.

زمان گیرش گیرایش اولیه و نهایی گچ

ملات گچ ساتن حاصل شده دارای گیرایی ثانویه یا نهایی ۳۰۰ الی ۳۵۰ دقیقه بوده و به مدت ۱۲۰ الی ۱۶۰ دقیقه باید روی تمام سطوح کار کشیده شود و بوسیله ماله گچ کاری پرداخت شود.

دانه بندی گچ ساختمانی ساتن

گچ صادراتی ساتن مخصوص سفید کاری دارای مش بسیار بالا است. در واقع گچ ساتن چون به عنوان گچ لایه نهایی کار و پرداخت مورد استفاده قرار میگیرد دارای مش بسیار بالا میباشد که سطح صاف و شفافی پس از اجرای گچکاری ایجاد میکند.

ضخامت گچ کاری و میزان مصرف گچ پلیمری ساتن در هر متر مربع

جهت اجرای گچکاری با ضخامت ۱ الی ۳ سانتیمتر میزان مصرف گچ ساتن ۷ الی ۹ کیلوگرم در متر مربع میباشد.

روش بکارگیری و انجام گچکاری

گچ ساتن را نباید با سایر موادی که باعث تغییرات در خواص و مشخصات فیزیکی محصول میگردد ترکیب نمود. روش بکارگیری گچ دستی ساتن مانند گچ های معمولی ساختمانی میباشد با این تفاوت که این محصول دارای زمان گیرش بالایی جهت ایجاد فرصت کافی برای گچکاری است.

مزایای گچ دیرگیر ساتن

قابل استفاده بر روی سطوح بتونی خشک ، بتن های متخلخل ، گچ سیوا ، پانل های گچی و سطوح مشابه که پس از پایان کار ، سطوح فوق العاده صافی ایجاد خواهد کرد.

شکاف ها و عیوب سطحی روی دیوارها را برطرف میکند.

چسبندگی بسیار بالایی دارد و یک سطح لایه نازک و سخت ایجاد مینماید.

ترک نمیخورد و سرعت و راحتی کار بسیار بالایی دارد.

کارخانه گچ امید سمنان قادر است گچ ساتن را به دو صورت زیر بسته بندی و تحویل نماید :

 • بسته بندی ۳۰ کیلویی لمینیت ضد آب
 • بسته بندی ۳۰ کیلویی لمینیت ضد آب  در کیسه جامبو

 

لطفا برای مشاوره یا اخذ قیمت و خرید گچ پلیمری ، گچ ساتن کارخانه گچ امید سمنان  از قسمت ثبت سفارش سایت شرکت  استفاده کرده یا با شماره تلفنهای شرکت تماس حاصل فرمایید.

گچ سفید کاری

گچ سفید کاری امید سمنان مخصوص لایه نهایی گچ کاری

گچ سفید کاری چیست و چگونه تولید میشود؟

یکی دیگر از محصولات گچ دو سرنده مخصوص سفیدکاری امید سمنان (گچ رو کار سمنان) می باشد که دارای قیمت پایین تری نسبت به گچ های سفید کاری دیگر مانند گچ میکرونیزه است. این نوع گچ برای انجام عملیات سفیدکاری، نازک کاری و ابزارزنی مورد استفاده قرار میگیرد که یکی مرغوبترین گچ ساختمانی نیز میباشد که معمولا” جهت گچ بری و گچ کاری به علت نرمی و سفید بیشتر استفاده میشود.

گچ ساختمانی مخصوص سفیدکاری دارای گیرش اولیه ۵ دقیقه و گیرایی ثانویه حدود ۱۰ دقیقه، که یکی از مناسبترین و بهترین گچ برای سفیدکاری است. این محصول در هنگام استفاده نیاز به الک ندارد. لازم به ذکر است این نوع گچ در زمینه ساخت دیوارهای گچی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

چرا گچ سفید است؟

گچ به دلیل اینکه از سنگ گچ خام حاصل از انفجار در معادن به عنوان ماده اولیه تولید بدست می آید رنگ سفید دارد.

گچ سفید امید سمنان مخصوص نازک کاری نوعی گچ دوسرنده با سفیدی فوق العاده میباشد که نسبت به گچ های دیگر به دلیل وجود آسیابهای قوی درصد خلوص بالاتری دارد.

انواع گچ سفید کاری نوع ۱

گچ سفید کاری دارای انواع مختلف با مش و دانه بندی متفاوتی میباشد که گچ های مش پایین به عنوان گچ ساختمانی معمولی برای انجام سفید کاری و گچ های دارای مش بالاتر به عنوان گچ میکرونیزه در بازار وجود دارد.

روش تولید گچ سفید

سنگ گچ پس از استخراج از معدن با کامیون به دپو کارخانه منتقل میشود و پس از آن در دستگاه سنگ شکن خرد و در سیلو اول قرار میگیرد. سپس سنگ گچ خرد شده با درجه حرارت بالا پخته شده و وارد سیلو دوم میشوند. پس از آن سنگ گچ پخته شده آسیاب میشود و وارد سیلو سوم یا همان سیلو نهایی شده، بسته بندی و بارگیری میشود.

مزایای گچ سفید کاری

 • سفیدی برتر
 • گیرش اولیه پنج دقیقه
 • چسبندگی مناسب
 • درصد خلوص بالا
 • میزان پوشش مناسب جهت انجام سفید کاری ، نازک کاری و پرداخت

نوع بسته بندی : پاکت – گونی پلاستیکی پلی پروپیلن کیسه (گونی) ۳۰ و ۴۰ کیلویی و بنا به سفارش – و همچنین جهت صادرات یا مصارف خاص در پاکت دو لایه و ضد آب واترپروف و کاغذ گرافت امکانپذیر می باشد.

لطفا برای مشاوره یا اخذ قیمت و خرید گچ پلیمری ، گچ پاششی کارخانه گچ امید سمنان  از قسمت ثبت سفارش سایت شرکت  استفاده کرده یا با شماره تلفنهای شرکت تماس حاصل فرمایید.

بتو گیپس (گچ گیپتون)

بتو گیپس چیست ؟

گچ گیپتون یکی از انواع گچ­های ساختمانی که دارای زمان گیرش اولیه و ثانویه بالاتری نسبت به گچ های معمولی است.  و به دلیل چسبندگی بالا برای گچ کاری روی سطوح صاف ( دیوارهای سیمانی ، بتی ، فوم و ….) و در دو لایه روی سطح گچ کاری مورد استفاده قرار میگیرد.

گچ گیپتون پس از پخته شدن در کوره با نوعی افزودنی خاص ترکیب می­شود که این نوع گچ را مناسب برای انجام گچ کاری روی دیوارهای بتنی می­کند. همچنین از این نوع محصول به عنوان فوم گیپس برای گچ کاری روی فوم نیز استفاده میشود.

پوشاندن سطوح سیمانی و بتنی با گچ ساختمانی معمولی به سادگی امکان پذیر نمیباشد. زیرا جذب آب جداره های بتنی کمتر از ۲ درصد بوده و چسبندگی آنها با ملات گچی کم است.

به همین دلیل است که مطابق استاندارد ، مصالح ساختمانی که جذب آب کمتر از ۳ درصد دارند را نمیتوان در نمای سازه کار کرد و بایستی برای چسباندن جذب آب مصالح پشت کار را افزایش داده و یا از نگهدارنده های مانند پیچ و… استفاده کرد.

اما استفاده از گچ گیپتون برای پوشاندن سطوح بتنی این مشکل را حل کرده است. این گچ خاصیت چسبندگی را افزایش داده و چون خلل و فرج دارد و میتوان برای تنظیم رطوبت موثر واقع گردد. پس از پوشاندن ، رویه ی آن را میتوان با هر نوع گچ دیگری اجرا نمود

تولید ، ترکیبات و ساخت گچ بتو گیپس

برای تهیه گچ مخصوص بتن گیپتون بعد از دانه بندی ابتدا خاک گچ را با کوره لوبرن و سنگ گچ را با کوره هایبرن به صورت مجزا با حرارت غیرمستقیم پخت کرده و سپس محصول تولید شده توسط دو کوره آسیاب و با یکدیگر مخلوط و نوعی افزودنی با محصول ترکیب می شوند. برای تولید گچ گیپتون، گچ میکرونیزه را با افزودنی های چسبنده ای مخلوط میکنند.

این نوع گچ دیرگیر و مقاوم بوده و از آن به منظور چسباندن قطعات گچی نیز استفاده میشود.برای ساخت خمیر یا ملات گچ آن تنها لازم است ۱۵ دقیقه قبل از استفاده به پودر گچ آب اضافه شود.

موارد، نحوه استفاده و مصرف بتو گیپس

این گچ را میتوان بصورت یک یا دو لایه بر روی سطوح مختلف از جمله آجر ، بلوک های متخلخل و سیمانی ، سطوح بتنی متخلخل ، بلوک بتن سبک و پوشش سیمانی استفاده کرد. از گچ گیپتون جهت دستیابی به سطوح صاف قبل از انجام رنگ یا کاغذ دیواری استفاده کرد.

نسبت ترکیب آب با گچ ، آماده سازی و روش استفاده ازبتو گیپس

یک ظرف تمیز را با مقداری آب پر کرده و گچ را با دقت درون آن بریزید کمی صبر کرده بعد گچ را با میکسر با سرعت کم مخلوط کرده تا ملات مناسب بدست آید.

معمولا” نسبت ترکیب آب با گچ گیپتون به شکل زیر میباشد

 • ۶۰% گچ
 • ۴۰% آب

وزن مخصوص گچ بتو گیپس

گچ گیپتون به دلیل اینکه در تولید آن از گچ با مش بالاتری استفاده میشود دارای وزن مخصوص پایین تری است.

مشخصات، خواص و کاربرد بتو گیپس

معمولا” از گچ گیپتون برای گچ کاری با ضخامت ۱ سانتی متر استفاده میشود و مدت زمان پرداخت یا فرصت کار کردن حدود ۶۰ دقیقه میباشد.
تاریخ مصرف گچ گیپتون ساختمانی ۶ ماه پس از تولید و ۷ روز پس از باز کردن پاکت گچ توصیه میگردد.
شرایط نگهداری گچ گیپتون و انواع گچ ساختمانی : کیسه در محل خشک روی پالت ، دور از آب و رطوبت نگهداری شود.

خاصیت و مشخصات اصلی گچ گیپتون گچ کاری روی بتن بصورت مستقیم است.

نوع بسته بندی : لمینت ۳۰ کیلوگرمی

 

قیمت گچ گیپتون (بتو گیپس)

گچ گیپتون به دلیل استفاده از افزودنی های خاص در تولید آن دارای قیمت بالاتری نسبت به گچ های ساختمانی معمولی میباشد.

لطفا برای مشاوره یا اخذ قیمت و خرید گچ پلیمری ، گچ سیوا کارخانه گچ امید سمنان  از قسمت ثبت سفارش سایت شرکت  استفاده کرده یا با شماره تلفنهای شرکت تماس حاصل فرمایید.

گچ ضد حریق (عایق حرارت ، رطوبت ، صوت )– گچ پرلیتی

این محصول در گروه محصولات ساختمانی نوین در صنعت ساختمان به شمار می آید. که برای پوشش سطوح فلزی و یا سایر مصالح ساختمانی جهت افزایش مقاومت در برابر حریق استفاده میگردد.

پرلیت چیست؟ گچ پرلیتی

پرلیت به دلیل چگالی کم، رسانایی ضعیف، خنثی بودن، غیر قابل احتراق بودن، سختی کم، درخشندگی خوب، قابلیت جذب و مقاومت (نسبت به سایرسبکدانه ها نظیر ورمیکولیت) در صنایع مختلف به کار می روند.

گرچه بیشتر مصارف پرلیت به صورت منبسط شده است ولی برخی مواقع از پرلیت خام نیز بسته به مشخصات فیزیکی و شیمیایی آن در صنایع ریخته گری، ساینده ها، سنگ های تزئینی و به عنوان منبع سیلیس استفاده می شود.

قیمت گچ های پرلیت دار عایق

گچ های ترکیبی به دلیل مواد شیمیایی ترکیب شده با آن دارای قیمت بالاتری نسبت به سایر محصولات میباشد. در واقع گچ های عایق صوت و حرارت به دلیل وجود مواد شیمیایی دارای این ویژگی ها هستند.

ویژگی گچ عایق

 • مقاوم در برابر آتش و حریق (عایق حرارتی )
 • مقاوم در برابر رطوبت
 • عایق صوت
 • ضد خش
 • ملات بسیار روان
 • زمان گیرایی اولیه و ثانویه بسیار بالا جهت اجرای گچکاری
 • چسبندگی بیشتر نسبت به گچ های معمولی ساختمانی

استاندارد:

شرکت گچ امید سمنان تنها دارنده استاندارد گچ ضد حریق در ایران میباشد.

لطفا برای مشاوره یا اخذ قیمت و خرید گچ پلیمری ، گچ پاششی کارخانه گچ امید سمنان  از قسمت ثبت سفارش سایت شرکت  استفاده کرده یا با شماره تلفنهای شرکت تماس حاصل فرمایید.

مطالب این نوشته با اندکی تغییرات از سایت سمنان گچ اقتباس شده است.

سایت شرکت گچ امید سمنان

همچنین بخوانید:

قطب تولید گچ ایران کجاست ؟

کاربردهای کمتر شناخته شده گچ

قیمت گچ ، ساتن ، سیوا ، بتوگیپس/ قیمت گچ ، ساتن ، سیوا ، بتوگیپس/ قیمت گچ ، ساتن ، سیوا ، بتوگیپس/ قیمت گچ ، ساتن ، سیوا ، بتوگیپس/              قیمت گچ ، ساتن ، سیوا ، بتوگیپس/ قیمت گچ ، ساتن ، سیوا ، بتوگیپس/ قیمت گچ ، ساتن ، سیوا ، بتوگیپس/ قیمت گچ ، ساتن ، سیوا ، بتوگیپس/             قیمت گچ ، ساتن ، سیوا ، بتوگیپس/ قیمت گچ ، ساتن ، سیوا ، بتوگیپس/ قیمت گچ ، ساتن ، سیوا ، بتوگیپس/ قیمت گچ ، ساتن ، سیوا ، بتوگیپس/             قیمت گچ ، ساتن ، سیوا ، بتوگیپس/ قیمت گچ ، ساتن ، سیوا ، بتوگیپس/ قیمت گچ ، ساتن ، سیوا ، بتوگیپس/ قیمت گچ ، ساتن ، سیوا ، بتوگیپس/              قیمت گچ ، ساتن ، سیوا ، بتوگیپس/ قیمت گچ ، ساتن ، سیوا ، بتوگیپس/ قیمت گچ ، ساتن ، سیوا ، بتوگیپس/ قیمت گچ ، ساتن ، سیوا ، بتوگیپس/             قیمت گچ ، ساتن ، سیوا ، بتوگیپس/ قیمت گچ ، ساتن ، سیوا ، بتوگیپس/ قیمت گچ ، ساتن ، سیوا ، بتوگیپس/ قیمت گچ ، ساتن ، سیوا ، بتوگیپس/