ساخت و ساز خشک

درای وال ، ساخت و ساز خشک ،

جهت خرید پودرهای درزگیر ، ماستیک ،بتونه های آماده با شماره زیر تماس بگیرید.

09137267298

 

مزایای سیستم ساخت و ساز خشک :

 

1-مقاومت  سیستم ساخت و ساز خشک در برابر زلزله :

به علت سبكی و همچنین انعطاف پذیری بسیار بالای پیش بینی شده در آیین نامه مهندسین سازه در طراحی لرزه ای ساختمان ، به این نکته واقفند که ضریب نیروی زلزله در جایی که میانقاب ها از خود مقاومت نشان می دهند افزایش میابد ، اما در سیستم دیوار  درای وال ، میانقاب ها از خود مقاومتی نداشته و باعث سختی کاذب سازه نمی شوند .

2-ایمنی سیستم  :

بدلیل اتصالات مناسب و مطمئن . در دیوارها و سقف های کاذب معمولا اتصالات به صورت پیچی و مطابق ضوابط و آیین نامه های مدون انجام میشود ، همچنین اتصالات زیرسازی  کناف  به سقف اصلی یا سازه ، بی نیاز به جوشکاری بوده و با ( میخ و چاشنی ) به موضع مورد نظر ، اتصال میابد.

3-سرعت اجرای بسیار بالا :

سیستم ساخت و ساز خشک ( در شرایط کاملا طبیعی ، با نیروی معقول ) نسبت به سیستم سنتی تا 4 برابر سریع تر قابلیت اجرا را دارا میباشد ،( چراکه بی نیاز به جوشکاری ، تعویض اکیپ ، خشک شدن ملات و … است ) !!

4- اجرای راحت تر  :

به دلیل طراحی ذاتی مناسب این سیستم ، برش کاری و اتصال آسان ،کناف نسبت به سیستم سنتی  سهولت اجرا را برای مجری و کارفرما ، به همراه خواهد داشت.

5 و 6 – وزن كم و کاهش هزینه:

به دلیل نوع ساختار سیستم ( درصورت استفاده از این سیستم در دیوار (درای وال) نسبت به سیستم های متداول مشابه (مانند تری دی پنل ) به دلیل کاهش وزن قابل توجه بار مرده ساختمان  در سیستم  ،در صورت محاسبه ( قبل از طرح تیر و ستون ) ، اسکلت سازه تا 25% سبک تر میگردد که به دلیل این صرفه جویی ، با حسابی سر انگشتی ، عملا اجرای  دیوار برای سازنده رایگان در می آید . در صورتی که مهندسین محاسب بارگذاری را بر اساس دیوار درای وال انجام دهند  تفاوت قابل توجه ابعاد تیر و ستون و سبک شدن اسکلت در مدل های کامپیوتری و در عمل مشهود است.

7- افزایش سطح مفید:

زیر بنا در سیستم دیوار های درای وال نسبت به سیستم های مشابه : به دلیل كاهش اشغال فضاتوسط دیوارها و پارتیشن های درای وال ، این امکان وجود دارد که فضای مفید داخل واحد های ساختمانی ، کمتر صرف حجم دیوارها شود.

8- عایق حرارتی مناسب :

سیستم درای وال در صورت اجرای اصولی به شدت عایق  حرارت می باشد حتی در صورت نیاز به عایق حرفه ای ،( بدلیل وجود فضای خالی بین دیوار ) می توان آن را با استفاده از عایق  مناسب  ،ایزوله نمود.

9- عایق صوتی مناسب درای وال :

دیوار درای وال نسبت به دیوار سنتی از جذب صوت مناسب تری برخوردار است. همچنین در صورت نیاز بیشتر به عدم نفوذ پذیری صوت در دیوار  همانند آنچه در مورد عایق حرارتی گفتیم ، میتوان فضای خالی دیوار را با مواد جاذب صوت پر کرد تا بهسازی صوتی را به حداکثر برسانیم.

10 -مقاومت سیستم درای وال در برابرآتش سوزی  :

( پانلها  FR   به دلیل استفاده الیاف شیشه در ساختارشان در مقاوم در برابر حریق مقاوم هستند ) ، با کناف می توان تاسیسات حساس و ارزشمند ساختمان ، اتاق های سرور ،داکت های حاوی کابل های آپارتمان ها و تیر ها و ستونهای فلزی را بخوبی در برابر حریق مقاوم نمود و به کد حریق مناسب رسید.

11 – مقاومت در برابر رطوبت درای وال :

12-  قابلیت اجرای درای وال ، در كف تمام شده :

بر خلاف پارتیشن های سنتی و مصالح بنایی و کلیه پارتیشن های با ملات  ، پارتیشن هایدرای وال پس از کف سازی ، حتی بر روی سرامیک و سنگ (بدون تخریب ) قابل اجرا می باشند از این رو بهترین گزینه جهت عملیات باز سازی ساختمانی می باشند.

13- قابلیت فرم پذیری بالا در طراحی ، مخصوصاً در بحث دكوراتیو :

به دلیل فرم پذیری پانل ها میتوان در طرح سقف و دیوار های  کاذب ، از خطوط منحنی و قوس دار نیز استفاده نمود ، در این سیستم امکان ایجاد دکور های چند طبقه یا با کد های متفاوت ارتفاعی امکان پذیر است.

14- قابلیت تغییر فضاهای قدیمی وتبدیل به كاربریهای جدید با پتانسیل بالا:

درای والمناسبترین  سیستم جهت کارهای باز سازی و تغییرات ساختمانی می باشد، حتی اگر قصد دارید بخشی از دکور های قبلی و قدیمی را بپوشانید ، میتوان بدون تخریب و جوشکاری به این امر دستیابی نمود.

15- قابلیت بازیافت بیش از 75 درصد مصالح مصرفی:

 کاهش نخاله های ساختمانی به میزان قابل توجه  ( نسبت نخاله های ساختمان به نسبت به سیستم سنتی 1 به 5 میباشد !! که موجب کاهش هزینه های حمل مصالح ، کاهش هزینه ی نظافت و کاهش هزینه های بارگیری و خروج نخاله ها از کارگاه میشود و به میزان کاملا محسوس مشاهده میگردد.

16- کاهش گروه ها و اکیپ های کارگری در ساختمان :

( به دلیل سهولت و سرعت اجرای  سیستم  اکیپ های مختلف اجرای دیوار ( اعم از دیوارچینی،گچ و خاک ، سفید کاری ) به یک اکیپ اجرایی کاهش خواهد یافت ! ) حتی در صورت اجرای سقف کاذب به جای سقف کاذب با میلگرد و رابیتس عملا در اجرایسقف کاذب اکیپ جوش کار ، رابیتس کار  و گچ گار سقف را فقط یک تیم انجام خواهد داد.

17- قابلیت عبور راحت تاسیسات از فضای مابین دیوار های درای وال :

( بدون نیاز به هیچ گونه تخریب،شیار زنی ، پیکور کاری و .. ،براحتی می توان در دیوار  لوله ها را عبور داد ، حتی آیین نامه برای لوله های قطور تر ، دیوار تاسیساتی پیش بینی کرده و استاندارد هایی برای آن مقرر کرده است .)

18- دسترسی سریع و مناسب به تاسیسات ساختمانی :

دیوارها و سقف های کاذب  به دلیل اتصال خشک ( استفاده از پیچ و عدم استفاده از ملات ) به راحتی قابل ترمیم میباشند ، همچنین در دیوار و سقف کاذب  در محل های پیش بینی شده دریچه های بازدید قرار می گیرد.

19 – صرفه جویی كلی در مصالح ساختمانی :

چنانچه طراحی استراكچر ساختمان بر اساس سیستم دزای وال باشد موجب صرفه جویی در مصالح به خصوص فولاد و سیمان وبی نیازی از مصرف برخی از مصالح نظیر گچ و آهك و خاك می شود .

20- بی نیازی به جوش کاری :

به دلیل بالا بودن مشکلات استفاده از برق شهری جهت جوش کاری،  دزای وال جایگزینی مناسب برای روش های پر هزینه سنتی می باشد، در این سیستم نه الکترودی مصرف میشود و نه نیاز به برق با آمپراژ بالا می باشد.

21- جنبه های زیست محیطی  :

کاهش تولید زباله های ساختمانی غیر از صرفه جویی در هزینه دفع زباله هادرسطح ملی از جنبه حفاظت محیط زیست و استفاده بهینه از منابع كافی داری اهمیت است که همه با سیستم ساخت و ساز خشک میسر است.

22–سهولت نظارت بر کار  ، از طرف کارفرما :

به دلیل یک مرحله ای بودن کار و عدم موکول شدن مشکلات کار به مراحل بعدی نازک کاری

23-ترمیم پذیری آسان نسبت به سایر سیستم های ساختمانی :

با گذشت زمان از عمر ساختمان ، هر از گاهی ایجاد تخریب های موضعی جهت دسترسی به تاسیسات دارای عیب و  ترمیم آن اجتناب ناپذیر خواهد بود که این امر به راحتی  محقق میگردد  همچنین در سقف کاذب کناف به راحتی میتوان جهت اضافه کردن چراغ های سقفی ، گردبر زد و دوایر مورد نیاز را ایجاد نمود تا نور مورد نیاز تامین شود ، حتی با این سیستم ، پر کردن گرد بر های قدیمی و بلا استفاده نیز به راحتی میسر است .

24-رنگ پذیری آسان ، چسب پذیری :

جهت مکانهایی که میخواهیم کاشی یا سنگ تزئینی روی دیوار نصب نماییم و قابلیت راحت نصب انواع کاغذ دیواری روی سطح درای وال

25- بروز بودن :

طبیعتا وقتی برای  هر عنصر ساختمانی دکوراسیونی در ساختمان هزینه میکنیم ، متقابلا انتظار داریم ، آن جزء در گذر زمان کمتر کهنه شود و دیرتر از مد بیافتاد.با توجه به بروز بودن این محصول و استفاده و استقبال جهانی از ساخت و ساز خشک میتوان پیش بینی کرد این انتظار بخوبی براورده میگردد.

26- ارزش افزوده ساختمان  ( نسبت به هزینه صرف شده برای آن ) :

اگر با دید اقتصادی و نگاه صرفه و توجیه مالی بنگریم ، میتوانیم  بگوییم ،خیلی بیشتر از هزینه صرف شده برای این سیستم ، به ارزش ساختمان افزوده خواهد شد.

درای وال ، ساخت و ساز خشک ، درای وال ، ساخت و ساز خشک ،

درای وال ، ساخت و ساز خشک ، درای وال ، ساخت و ساز خشک ،

درای وال ، ساخت و ساز خشک ، درای وال ، ساخت و ساز خشک ،

درای وال ، ساخت و ساز خشک ، درای وال ، ساخت و ساز خشک ،

جهت خرید پودرهای درزگیر ، ماستیک ،بتونه های آماده با شماره زیر تماس بگیرید.

09137267298

همچنین بخوانید:

علل ترک در درای وال

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

             فیس بوک

     یوتوب

            اینستاگرام