قطب تولید گچ ایران کجاست ؟ (بیشترین استخراج ، تولید ، صادرات گچ در ایران کجا است؟)

گچ,فروش گچ,خلوص گچ,استخراج,گچ سفید,گچ ترکیبی,گچ پلیمری گچ,فروش گچ,خلوص گچ,استخراج,گچ سفید,گچ ترکیبی,گچ پلیمری

گچ یکی از پرمصرف ترین مصالح ساختمانی است که ماهانه چندین هزار تن از این محصول روانه بازار فروش می گردد.

سنگ گچ با کیفیت های مختلف در بیشتر مناطق ایران به وفور یافت می شود. حلالیت این سنگ در اسید کلریدریک غلیظ به راحتی امکان پذیر بوده و در آب انحلال پذیر نیست. امکان رویش رستنی ها در مناطقی که حاوی معادن سنگ گچ باشند، وجود ندارد و هیچ گیاهی در این نواحی سبز نمی شود.

عوامل مختلفی در میزان خلوص سنگ گچ دخیل هستند، این عوامل مربوط به زمان تشکیل  تا هنگام استخراج می باشند و ناخالصی ها به صورت اولیه و ثانویه بروز می کنند. امکان تصفیه و خروج ناخالصی ها در کارخانه های تولید کننده وجود ندارد و هنوز تکنولوژی ما به این مرحله دست نیافته است.

لذا پودر گچی که در شرکت گچ  صنعتی امید سمنان تولید می شود در واقع تابعی است از  خلوص و عیار سنگ گچ. با وجود فراوانی این کانی در اغلب مناطق ایران، شهر سمنان به واسطه تعدد معادن سنگ گچ با خلوص فوق العاده، به عنوان خاستگاه و مهد تولید گچ ایران لقب گرفته است.  معادن سفید گچ از فاصله چندین کیلومتری کاملا مشخص بوده و تعداد زیادی کارخانه، در این حوزه فعالیت می کنند.رونق صنعت گچ سمنان به حدی است که تامین کننده هشتاد درصد نیاز بازار داخلی بوده و حدود نه درصد نیاز بازارهای بین المللی را نیز مرتفع می کند. البته با توجه به پتانسیل بالای تولید، سهم  گچ در بازارهای دنیا بسیار ناچیز می باشد. علت آن را باید در کیفیت پایین برخی برندها و نبود زیر ساخت های لازم در صادرات جستجو کرد.

افتخار می کنیم که در این جستجو، یاریگر شما و در کنارتان باشیم. با ما تماس بگیرید.

 

سابت شرکت گچ امید سمنان

همچنین بخوانید:

کاربردهای کمتر شناخته شده گچ

تماشا کنید:

قطب صنعت گچ کشور

گچ,فروش گچ,خلوص گچ,استخراج,گچ سفید,گچ ترکیبی,گچ پلیمری گچ,فروش گچ,خلوص گچ,استخراج,گچ سفید,گچ ترکیبی,گچ پلیمری

3 thoughts on “قطب تولید گچ ایران کجاست ؟ (بیشترین استخراج ، تولید ، صادرات گچ در ایران کجا است؟)

دیدگاه ها بسته شده است.